• EXECUTIVE SUIT

  o 50-65 m2 kullanım alanlı yüksek standartlı oda
  o Özel reflekte camlarla çevrelenmiş 7 m2 büyüklüğünde dinlenme bölümü
  o Oturma odası
  o Ekstra large jakuzi
  o King size 200x200cm Viscolex yatak
  o Dört farklı yastık alternatifi içeren Yastık Menüsü
  o Çalışma masası ve çalışma koltuğu
  o Ücretsiz, yüksek güvenlikli kablosuz ve kablolu internet bağlantısı
  o 40'' entegre Blu-ray playerlı Sony LCD TV
  o Pause Cafe'den 24 saat oda servisi
  o 24 saat ücretsiz odada kahvaltı

  Nesta Hotel Executive Suit

  EXECUTIVE SUIT

  o High Standard room with 50-65 m2 living area
  o Relaxing section of 7 m2 surrounded by special reflecting glass
  o Living room
  o Extra large jacuzzi
  o King size 200x200cm Viscolex bed
  o Pillow Menu that includes four different pillows
  o High security wireless and wired internet connection, free of charge
  o 40'' Sony LCD TV with integrated Blu-ray player
  o 24-hour room service from Pause Cafe
  o 24-hour free breakfast in the room

 • Nesta insanın kendini rahat hissettiği yer demektir. Rahatlık ise konfor, samimiyet ve ihtiyaçlarınızın sizden önce düşünülüp mükemmel bir biçimde yerine getirilmesidir.

  Nesta Boutique Hotel'e henüz adımınızı atmadan yaşamaya başlayacağınız, “yeni butik standardı” olarak adlandırdığımız size özel hizmet deneyimi sizi şaşırtacak. Standartların ötesinde tamamen sizin isteklerinizin şekillendireceği hizmetlerimiz uzun zamandır tatmayı arzu ettiğiniz bir yemeğin sadece sizin için pişirilmesinden, 11m2 lik kullanım alanı ile alışılmadık ölçü ve donanımla dekore edilen banyonuzda verilen SPA hizmetine kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

  Nesta Hotel Executive Suit

  Nesta means the place where one feels relaxed. Relaxation provides you the comfort, friendliness and your needs even before you think about them and is presented to you in an exquisite manner.

  You will start to experience our service specially designed for you, that is, what we call “the new boutique Standard”, will surprise you even before you step in Nesta Boutique Hotel. Our services beyond the standards and that are determined by your requests span a wide spectrum ranging from a meal that you longed for for a long time, specially cooked only for you, to the SPA service offered to you in your bathroom with area of 11m2 and with special equipment.

 • Üç farklı romantik renkle dekore edilen 3 Executive Suit 65 m2ye varan büyüklüğü ile uzun süreli konaklamalarınızda dahi eviniz gibi benimseyeceğiniz bir ortamı size sunuyor. Tek hacim anlayışıyla herhangi bir duvar bölmesiyle kesintiye uğramadan planlanan Executive Suitlerimiz ferah bir yaşam alanı vaat ediyor.

  Odanızda yer alan konforlu oturma grubu dinlenmeye çekildiğinizde 140x190 cm. ölçülerinde ekstra bir yatağa dönüşerek özellikle çocuklu konuklarımız için ihtiyaç duyulan bir alternatif oluşturuyor. Executive süitlerle otelin aynı bölümünde bulunan bir Superior ve bir Deluxe oda ise kalabalık aileler ve kapalı gruplar için özel bir alan sağlamayı mümkün kılıyor.

  Nesta Hotel Executive Suit

  3 Executive Suites decorated with three different romantic colours offer you the space you would adopt as your home even in your longer stays with their size reaching 65 m2. Our Executive Suites are planned without any interruption by wall sections based on the single volume conception promise a relaxing space of living.

  The comfortable sofa group in your room converts into an extra bed when you retreat for relaxing with its 140x190 cm size and is an alternative for especially our guests with children. A Superior and a Deluxe room, which are located in the same section of the hotel with the Executive suites provide a special environment for crowded families and closed groups.

 • Executive Suitlerin en çekici yanı ise tamamı reflekte camlarla çevrelenmiş dinlenme bölümü. Odanızda rahatlığı alışkanlık yaratacak king-size Viscolex yatağınız dışında 260x260 cm. ebatlarında deri kaplı bir yatak daha olduğunu söylersek bizi hayalperestlikle suçlamayın lütfen.

  Pause Cafe'den yerel lezzetlerden de örnekler bulabileceğiniz Peynir Tabağı ile Master of Wine ödüllü Türk şaraplarından birini sipariş edin ve Nobel Edebiyat ödüllü yazar Orhan Pamuk'un Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşayan minyatür sanatçılarının yaşamları çevresinde şekillendirdiği Benim Adım Kırmızı kitabının sayfaları arasında kaybolun.

  Nesta Hotel Executive Suit

  The most appealing aspect of the Executive Suites is the special section where you can give yourselves a rest. That section is completely surrounded by reflecting glass. In addition to the king-size Viscolex bed, which will make you feel addicted to comfort in your room, please do not blame us for being a dreamer if we tell you there is another 260x260 cm. size, leather- coated bed.

  Order the Cheese Dish from Pause Cafe together with one of the Turkish wines with Master of Wine prize and get lost in the pages of the book “My Name Is Red”, which is the Turkish Nobel Prize Winner in Literature, the writer Orhan Pamuk narrates the lives of miniature artists in the Ottoman Empire.

 • Kitabı elinizden bırakamadıysanız 2 kişilik ekstra geniş ölçülere sahip jacuzzide okumanıza devam edebilirsiniz. Ya da biraz televizyon karşısında gevşemek isterseniz odanızın her köşesinden izlenebilmesi için 360° dönebilen 40'' geniş ekranlı Sony LCD TV'yi izlemeyi tercih edebilirsiniz.

  Onlarca yerli ve yabancı kanalda istediğiniz gibi bir program yakalayamadıysanız televizyonunuza entegre edilmiş Blu-ray player ile sipariş ettiğiniz bir filmi keyifle izleyebilirsiniz. Yüksek teknik donanıma sahip televizyonunuzda çekişmeli Play Station turnuvalarının da çok tutulduğunu belirtmek isteriz.

  Nesta Hotel Executive Suit

  If you could not forget about the novel, you can continue reading it in the large Jacuzzi for 2 people in large dimensions. Or if you want to relax a bit in front of television, you can choose to watch 40'' wide screen Sony LCD TV that can rotate 360° so that you can watch television from all angles in your room.

  If you cannot catch a program you like among tens of local and foreign channels, you can enjoy watching a film you order in the Blu-ray player integrated into the television. In your television with high technical equipment, we want to remind you that challenging Play Station tournaments are rathern favorite.

 • Yastık menüsü, %100 günışığını kesen blackout perdeler, premium içkileri de barındıran tam donanımlı minibar, kettle, ücretsiz çay ve kahve servisi, laptop ebadında oda kasası, merkezi ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi, acil çağrı sistemi, ücretsiz kablosuz ve kablolu internet bağlantısı ise anlatmaya gerek bile duymadığımız Nesta Boutique Hotel standartları.

  Biz her türlü özelliğin taklit edilebileceğini, geçen zamanla daha iyilerinin sunulabileceğinin farkında olarak, benzersiz olanın yaşatılan deneyim ve yaratılan mutluluk olduğunun bilinciyle hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağız.

  Executive hizmet anlatılması zor, yaşanılması kolay bir Nesta Boutique Hotel anlayışıdır.

  Nesta Hotel Executive Suit

  The pillow menu, blackout curtains that block the daylight completely, fully-equipped minibar with Premium drinks, kettle, complimentary tea and coffee service, laptop sized room safe, central heating, cooling and air conditioning system, emergency call system, free wireless and wired internet connection are Nesta Boutique Hotel standards.

  We are aware that that all types of technical and architectural aspects can be imitated and better conditions can be offered. What is unique, however, is the experience and happiness of satisfaction. For these, we are at your service.

  Executive service is a unique Nesta Boutique Hotel concept. Words will not suffice; you just need to experience.

Nesta Hotel::Deluxe RoomNesta Hotel::Superior RoomNesta Hotel::Junior SuitNesta Hotel::Executive Room